Jak połknąć dużą tabletkę?

Witam mam pytanie nigdy nie łykałam tabletek bo rodzice bali się właśnie ryzykiem zakrztuszenia i wszystko było w syropach ale teraz będę musiała wziąć kapsułki. Czy taką tabletką można się zakrztusić i mieć niedotlenienie jakieś czy jest ryzyko uduszenia się tabletką. Nigdy musiałam nic łykać i też nie wiem czy należy brać ją na sucho ( chodzi tutaj o kapsułkę miękką ale sporego rozmiaru elipsy takie spłaszczone koło) czy wziąć sporo wody i spróbować połknąć razem z tabletką pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję przyjęć lek i popić wodą niegazowaną, przegotowaną, chłodną. raczej ryzyko zakrztuszenia jest małe.