Jak pomóc 4-miesięcznemu dziecku z wyprożnianiem?

mam problem, córka 4 miesiące / od 4 dni nie wypróżniła się - masaże i ciepłe kąpiele nie pomagają , do tego dochodzi kolka która jest od 3 tygodnia życia i nie zamierza ustąpić - przynajmniej nie zaobserwowaliśmy. Ale najważniejsze dla nas na teraz to kupa. Co mamy zrobić, co podać co kupić.

Witam,

Czy podają Państwo jakieś leki na kolki? Jak jest karmiona córka, czy były jakieś zmiany w karmieniu ostatnio? Jeśli jest to karmienie piersią, to proszę zwrócić uwagę na dietę mamy i na to, by piła dużo płynów (5-6 litrów dziennie).
Czy podają Państwo dziecku wodę? Jeśli nie, proszę to zrobić na początek. Warto też podać kilka mililitrów świeżo wyciskanego soku z pomarańczy i zakupić probiotyk dla niemowląt.
I proszę się uspokoić, to dziecko również będzie spokojniejsze i łatwiej się wypróżni.
W razie braku kupki przez kolejne 2 dni, proszę udać się do pediatry.

Pozdrawiam