Jak pomóc dziecku, które wyrywa sobie włosy?

Witam zauważyłam że syn wyrywa sobie włosy, powstały już 2 lyse placki i w tych miejscach pojawily się rany ,drapal az do krwi ,nadmienię że jesteśmy po ciężkim roku ,rozwód..syn nie chodzi do byłego męża, ponieważ nie chce i on kilka razy stosował wobec niego przemoc ,natomiast młodszy syn chodzi do taty ,syn tłumaczy wyrywanie włosów tym że się denerwuje sytuacja z Tata oraz tym że jego młodszy brat tam chodzi ..bardzo proszę o pomoc ..dodatkowo zostałam wezwana do szkoly

Dzień Dobry Pani,

Z Pani relacji wnioskuję, że reakcja objawowa Pani Synka jest niepokojąca i (prawdopodobnie) dzieje się coś mocno stresogennego.

To dobrze, że szuka Pani pomocy, bo ta pomoc specjalistyczna jest potrzebna...

Zalecałabym Pani pilną konsultację Pani Synka u psychologa dziecięcego lub skontaktować się z Poradnią Pedagogiczno-Wychowawczą.

Życzę Pani dotarcia do przyczyny oraz tylko pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam Panią
Syn bardzo źle znosi zaistniałą sytuację.
Wyrywanie włosów jest próbą rozładowania nagromadzonych
uczuć, emocji i stresu, z którymi dziecko nie jest w stanie samo
sobie poradzić.
Dziecko nie widzi możliwości rozwiązania tej trudnej
dla niego sytuacji.
Zadając sobie ból fizyczny dziecko próbuje stłumić złość
oraz ukoić lęk i ból psychiczny.
Autoagresja jest zjawiskiem o złożonym charakterze,
które może prowadzić do poważnych zaburzeń.
Proszę jak najprędzej udać się z dzieckiem
do psychologa dziecięcego, np. w Poradni
Psychologiczno – Pedagogicznej.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl