Czy to może być depresja lękowa u dziecka?

Synek ma 7 lat, jest bardzo emocjonalnym i lękliwym dzieckiem. Od pewnego czasu zauważyłam , że coś złego dzieje się z synem. Jest bardzo płaczliwy i zamknięty w sobie. Nic go nie cieszy, nawet nie rozpakował urodzinowych prezentów. Śpi niespokojnie,zasypia z płaczem i krzyczy przez sen. Do przedszkola również chodzi z płaczem. Rozmowy nic nie dają, twierdzi, że nie wie czemu płacze i co się dzieje. Maleńkie problemy urastają do rangi dramatu. Do przedszkola również chodzi z płaczem, choć wcześniej uwielbiał tam przebywać. Nie chce również nigdzie wychodzić z domu, sztucznie się uśmiecha przez łzy. U syna został zdiagnozowany zespół jelita drażliwego. W sytuacjach lękowych syn dostaje biegunki. Zapisałam już synka to psychiatry, ale termin odległy. Czy to może być depresja lękowa? Jak mu pomóc, czy można podać jakieś leki?

Witam Panią,
Siedmioletnie dziecko nie jest w stanie właściwie ocenić zaistniałej
sytuacji i odpowiednio do niej się ustosunkować.
Jednak płaczliwość, lękliwość, brak zainteresowania otaczającym światem,
utrata zdolności do przeżywania radości, biegunki w sytuacjach
lękowych (jakie to są sytuacje?) oraz pozostałe, opisane przez Panią
objawy, są bardzo niepokojące.
Proszę jak najprędzej udać się z dzieckiem do psychologa
Dziecięcego, np. w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej.
Proszę nie zwlekać.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl