Dlaczego 7-letnie dziecko nie chce chodzić do przedszkola?

witam jestem mamą 7 latka syn od jakiegoś czasu nie chce chodzić do przedszkola każde poranne wyjście kończy się płaczem i histerią a nawet ucieczką z przedszkola próbowałam z nim o ty rozmawiać ale syn nic nie chce powiedzieć twierdzi ze dzieci go biją a pani go nienawidzi zna definicje tego słowa jesteśmy z mężem w trakcie rozwodu syn jest jedynakiem 2,5 roku temu zmarł dziadek z którym syn był bardzo związany a 2 tygodnie temu odszedł sąsiad i przyjaciel mojego taty którego syn znał od urodzenia i traktował jak drugiego dziadka nie wiem co mam robić jak pomóc synkowi proszę o poradę czy powinnam iść z małym do psychologa (syn był już u psychologa ponieważ nie potrafiłam mu wytłumaczyć rozwodu pani doktor po 2 wizytach powiedziała ze mam w domu dorosłe dziecko i że on to wszystko rozumie )co mam robić proszę o pomoc

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt i za zaufanie :)

Zaprezentowana przez Panią sytuacja rodzinna, przedstawia się jako wielowątkowa, co wymagałoby wnikliwego wglądu, celem optymalnej pomocy specjalistycznej Pani Synkowi.

Z Pani opisu, wnioskuję, że potrzeba bezpieczeństwa Pani Synka
stanęła pod znakiem zapytania.
Jest to trudny czas dla Państwa Rodziny, nie napisała Pani o przyczynie decyzji o rozwodzie z Mężem.
Domniemam, że być może? Pani Synek, czuje się tak, że powinien opowiedzieć się po którejś ze stron Rodziców - dopuszczam, że kocha Państwa tak samo..., jednak nie ma wpływu na to, co zadziało się/dzieje się w relacji miedzy Państwem?

Podsumowując, zachęcałabym Panią do szczerej rozmowy z Wychowawczynią w przedszkolu, komunikując o sytuacji rodzinnej, by
zwrócono troskliwą uwagę na Pani Synka oraz na to, co dzieje się w relacjach z Dziećmi.

Proszę nie czekać, ponownie skontaktować się z psychologiem dziecięcym, by Pani Synek w miarę optymalnie przeszedł ten trudny etap.

Wspieram mentalnie Panią oraz Synka, życząc pomyślności,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Witam, rzeczywiście wydaje się zasadne, żeby dziecko ponownie skonsultować u psychologa dziecięcego lub u psychoterapeuty dziecięcego. Pozdrawiam - Ryszard Chłopek