Czy 2,5-letnie dziecko jest gotowe iść do przedszkola?

Witam. Czy 2,5 letnie dziecko jest gotowe, żeby iść do przedszkola? Ja i mąż nie widzimy w tym nic złego, wręcz przeciwnie, uważamy że syn powinien mieć kontakt z dziećmi. Tym bardziej że jest jedynakiem. Naszego zdania nie popiera moja siostra, która zrobiła to samo. Twierdzi, że jak nie pracuję mały powinien być ze mną a nie w przedszkolu. Co mam zrobić, że nie przejmować się jej zdaniem tylko robić co uważam za słuszne? Ważne jest dla mnie zdanie męża a nie siostry. Pozdrawiam

Dzień dobry,
proszę Pani, właściwie sama Pani odpowiedziała na swoje pytanie :) Siostra oczywiście ma prawo mieć swoje zdanie nie tylko na ten, ale na różne tematy. Z tego co Pani pisze, zrozumiałam, że według siostry decydujący jest fakt, że Pani nie pracuje i "zagospodarowałaby" Pani czas całodobową opieką nad dzieckiem. To jej zdanie. Natomiast to Pani z mężem podejmujecie decyzje dotyczące swojej rodziny i planowaniu swojego czasu, opierając się na swoich przesłankach i przecież z najlepszymi intencjami ! Kontakt z innymi dziećmi jest bardzo potrzebny, a dzienny czas pobytu w przedszkolu można przecież indywidualnie ustalić. Będziecie Państwo obserwować, czy syn czuje się dobrze w przedszkolu. A dwie czy trzy godziny w ciągu dnia które będzie mogła Pani zagospodarować zgodnie ze swoimi potrzebami, czy też zwyczajnie odetchnąć trochę od opieki "na cały etat" , pomogą w zebraniu dobrej energii na popołudnie spędzone już z synkiem. Pozdrawiam serdecznie !

Warunkiem przyjęcia do przedszkola są odpowiednia samodzielność dziecka w zakresie jedzenia, częściowo ubierania, korzystania z toalety. Jeżeli do tego dziecko wykazuje chęć wchodzenia w kontakty z rówieśnikami, to nie ma na co czekać - więcej skorzysta z 2-3 godzin w przedszkolu, niż z całej doby z mamą.
Dlaczego w ogóle zdanie siostry ma mieć znaczenie??

http://www.krakowpsycholog.com.pl/