Jak pomóc dziecku, który cierpi na wiele alergii?

Mam pytanie chodzi o syna 6 lat jest alergikiem wziewnym ma AZS i astmę bierze na stałe leki flixotide singular 5 i jovesto.Choroba w miarę opanowana Odkąd zrobiło się ciepło i wszytko zaczęło pyli zauważyłam u niego zmianę zachowania jest bardziej wrażliwy, nerwowy mogę powiedzieć że nadpobudliwy ciężko go opanować.Stąd moje pytanie czy może to być od alergii?jak mu pomóc?

Dzieci z atopią są zazwyczaj bardziej wrażliwe i nerwowe. Z objawów skórnych najprawdopodobniej wyrośnie za kilka lat, z astmy - trudno powiedzieć. Na pocieszenie warto wspomnieć, że dzieci atopowe są zwykle bardziej inteligentne od rówieśników.

Objawy, które Pani opisuje mogą być związane z alergią, tzn. w okresie pylenia lub podwyższonej temperatury otoczenia objawy nasilają się, a to może być przyczyną rozdrażnienia lub "poddenerwowania" dziecka.