Jak pomóc dziecku z wypróżnieniem?

Dziecko 2 lata, od ok 3 tygodni pojawiły sie nagle problemy z wypróżnieniem mimo braku zmiany diety. Brzuszek jest bardzo duży i napiety, dziecko stara sie zrobić kupkę jednak nie jest w stanie. Dwa razy miała juz podany czopek, który od razu zadziałał. Raz po 4 dniach potem kolejny znów po 4, bo juz sie bardzo męczyło. Kupka nie jest twarda ale to może z powodu syropku mającego pomoc w wypróżnieniu. Nie wiem jak z tym sobie poradzić. Je jabłka, Pije kompoty z Suszu, niestety nic nie pomaga..

Witam.
Proszę wprowadzić dużo warzyw i owoców. Na perystaltykę jelit dobrze działa np. kiwi. Ograniczyć lub wykluczyć z diety słodycze, a wprowadzić do diety wodę, herbatkę z kopru włoskiego. Pozdrawiam Julita Krawczyk