Jak pomóc starszej osobie ze stanem zapalnym?

Witam mam pytanie Moja Babcia ma 77lat i robila badania z krwi i moczu 20.12.2016roku i robila badania 11.04.2017roku i widac na badaniach ze ma bardzo zle wyniki i ma bardzo wysoki stan zapalny w organizmie byla u lekarza i lekarz jej powiedzial ze wyniki ma w normie ogolnie babcia pod upada na zdrowiu jej stan zdrowia sie pogarsza.. I caly czas sie pod kladuje na uszku bo mowi ze jest zmeczona albo ze tak sie zle czuje ze nie jest wstanie siedziec. Bardzo prosila bym o pomoc;-(

Jeśli wyniki odbiegały znacząco od normy to należałoby udać się do innego lekarza, który zweryfikuje je jeszcze raz.
Warto wspomóc osobę starszą poprzez prawidłowe żywienie. W przypadku, kiedy pacjent ma trudności z aktywizacją, zdarza się, że zapomina o spożywaniu posiłków lub nie odczuwa głodu. Może dochodzić do utraty masy ciała oraz licznych niedoborów, które dodatkowo będą osłabiały organizm. Warto zachęcać osobę starszą do spożywania wspólnych posiłków. Konsystencja powinna być dostosowana do możliwości pacjenta, aby nie miał trudności w gryzieniu bądź połykaniu pożywienia.