Jak poradzić sobie z bólem po naświetleniu oka?

Witam, mam 19 lat, naświetliłem jedno oko podczas spawania 10 dni temu. Używałem kropli Starazolin oraz okłady z herbaty i ziemniaka tartego. Minęło 10 dni , mogę już normalnie spać ale wieczorami zaczyna boleć i kłuć jak szpilką.

Dzień dobry,
Ból oka po naświwtleniu
Ból oka po spawaniu jest bardzo częstą sprawą, jeżeli spawa się bez okularów ochronnych.
Podczas spawania temperatura i promieniowanie uszkadzają oczy i dochodzi do zapalenia rogówki i spojówek. Jest to choroba która dość mocno boli. Pomagają zimne okłady na oczy, leki nawilżające ( krople lub żele- żel zwykle leszy) niekiedy antybiotyk.
Mam nadzieje, że moja odpowiedź okazała się pomocna.
Pozdrawiam