Jak poradzić sobie z czerwonym gardłem?

Mam zaczerwenione gardlo od tygodnia dwóch i mam za mugdałkiem lewym jakby przerośniętą taką błone (podniebienie miękie chyba) i na ttlnej ściajce gardła lekko pimarańczowe wypistki wydaje mi się że urosły chciałbym pójść do lekarza ale majówka i mój lekarz rodzinny nie pracuje :(

Lek. Tomasz Budlewski

w takim wypadku należy zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. proszę udać się do lekarza, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć