Jak poradzić sobie z hemoroidami u osoby po porodzie?

Hemoroidy. Witam, jestem 4 dni po porodzie. Podczas porodu SN hemoroidy urosły do gigantycznych rozmiarów, obecnie są wielkości dwóch zacisnietych piąstek mojej nowotarskiej 4 kultowej córki. Mój komfort chodzenia, siedzenia A nawet leżenia praktycznie nie istnieje. Siku robię w zasadzie niemal na stojąco, a stolec ,( dzięki diecie raczej wolny) powoduje u mnie ból taki porównywalny do partych z porodu. Istna tortura. Czopki ,kremy i maści stosuje już od 3 tygodni. W szpitalu funkcjonowałam dzięki Diclac. A teraz umieram. Proszę mi powiedzieć czy coś jest mi w stanie ulżyć natychmiast, czyli np nacięcie i usunięcie skrzeplin niesie jakieś duże ryzyko podczas połogu i karmienia? Nie miałam nacinanego krocza ani nie popękałam. Błagam o ratunek. Okłady z lodu i paraceramol nie pozwalają mi na zajęcie się dwójka dzieci.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna Jest wizyta u lekarza rodzinnego po badaniu będzie można zalecic dalsze postepowanie