Jak poradzić sobie z tymi emocjami u mamy?

Witam, nie wiem już co zrobić z moją mamą. Na wszystko reaguje złością, nawet o najmniejsze rzeczy się złości i krzyczy. Potrafi np. przy gościach krzyczeć na mnie o to,że podałam małą szklankę, a nie dużą i jaka to ja jestem beznadziejna i już o to jest afera. Dodatkowo bardzo często chcę jej wytłumaczyć, żeby tak nie robiła, ale jak tylko zaczynam to przerywa moją wypowiedź i zaczyna mnie przekrzywać mówiąc bardzo przykre słowa typu - nie przyjeżdżaj już nigdy więcej, zostaw mnie, jesteś fałyszywa, po czym zaczyna płakać i już potem się do mnie nie odzywa. Już naprawdę nie wiem co mam robić. O wszystko jest afera i krzyk. Próbowałam organizując wycieczkę, zapraszając do kina albo restutacji i nic nie daje żadnych rezultatów, żeby mamę odstresować. Pomocy :(

Dzień Dobry Pani:)

Z Pani relacji wnioskuję, że jest potrzeba osobistej konsultacji diagnostycznej u Pani Mamy w Poradni Zdrowia Psychicznego, w ramach NFZ-tu albo prywatnie.

Z życzeniami pomyślności dla Pani i Mamy,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605