Jak poradzić sobie z uderzeniami gorąca u osoby po menopauzie?

Jestem kobietą 71. letnia. Menopauza objawiała się m. innymi uderzeniami gorąca . Przez pewien okres korzystałam z HTZ. Dawało mi to pewną ulgę, ale nie redukowało uderzeń całkowicie. Obecnie żadne leki ziołowe nie przynoszą mi ulgi. Takich uderzeń mam ok. 10/dobę. Oblewa mi przy tym pot. Dodatkowo mam niedoczynność tarczycy (leczona) .Wyniki badan hormonów tarczycy utrzymują się w normie. Proszę o poradę do strasznie się męczę już 20 lat.

Lek. Michał Lenard

Sugeruję skonsultowanie problemu z dobrym ginekologiem, który zleci Pani odpowiednie badania i ustali odpowiednie leczenie HTZ dostosowane do Pani potrzeb w taki sposób, aby zlikwidować uciążliwe dolegliwości. Pozdrawiam!