Niedoczynność tarczycy i uderzenie gorąca

Witam,mam 59 lat wg badan hormonalnych jestem już po menopauzie, mam niedoczynność tarczycy ale jest leczona i kontrolowany poziom TSH.Po zabiegu w którym podano mi lidokainę i deksametazon pojawily się w ciagu dnia i nocy bardzo czeste uderzenia goraca i ,,zlewam się ,, potem.Co mogę zrobić żeby pozbyć się tej uciążliwej dolegliwości? pozdrawiam Ewa

Witam Panią,

Dolegliwości powinny niebawem samoistnie ustąpić , a są najprawdopodobniej spowodowane podaniem większej dawki sterydu (Dexamehazon). W razie utrzymywanie się ich powyżej 3 dni, proponowałbym kontrolę hormonów tarczycy FT3 i FT 4 rano na czczo (bez leku na niedoczynność) i sprawdzenie,czy dawka L-tyroksyny przyjmowanej z powodu niedoczynności nie jest obecnie dla Pani zbyt duża.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz