Jak poradzić sobie ze stresem przed wizytą stomatologiczną?

Witam, pomimo, że jestem już po 30 to moim problemem jest ogromny stres przed i podczas wizyty u stomatologa. Gdy wchodzę do gabinetu to chociaż wiem, że nic mnie nie będzie bolało bo dostanę znieczulenie od razu mam drżenie całego ciała, poty, duszność i mało mi brakuje do tego aby zemdleć. Ostatnio podczas borowania mimo, że nie bolało to byłam taka zestresowana, że na fotelu zaczęły mi drżeć nogi nie umiałam nad tym wogóle zapanować. Pani dentystka stwierdziła, że skoro jestem dobrze znieczulona i tak reaguje to jestem histeryczką. Czy jest na to jakiś sposób bo mam jeszcze kilka wizyt przed sobą?

Można spróbować wizyt u psychoterapeuty poznawczo behawioralnego- to jednak trochę będzie trwało. Można tez się skonsultować z psychiatrą, zastosować przed wizytami u dentysty jakieś delikatne lekki uspokajające.