Stres przed wizytą u lekarza

Bardzo się stresuję podczas wizyt u lekarza. Nawet jeśli są to jakieś rutynowe badania, skierowania czy podczas wizyty w regionalnym centrum krwiodawstwa. chciałabym się pozbyć tego stresu, ponieważ przez niego jestem dyskwalifikowana jako dawca krwi (za wysoki puls) oraz podczas badań u innych lekarzy dzieję się to samo. W domu mierzę ciśnienie i puls codziennie i wszystko jest w normie. Jak sobie poradzić z tym stresem?
ponad rok temu

Depresja problemem społecznym

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra prof. Marek Jarema wypowiada się o depresji jako problemie społecznym.

Witam!
Stres towarzyszący wizycie u lekarza jest w pewnym stopniu normalny. Myślę, że warto uświadomić lekarza do którego się Pani udaje, że wizyta jest dla Pani silnym przeżyciem i że puls i ciśnienie w domu zachowują się inaczej. Być może pomoże badanie po kilku minutach niezobowiązującej rozmowy. Proszę również uświadomić sobie że lekarz jest osobą całkowicie neutralną, która nie będzie Pani w żaden sposób oceniać i którą obowiązuje tajemnica zawodowa.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam,
ten problem wymaga pomocy specjalisty psychologa/psychoterapeuty. Zalecałabym psychoterapię CBT (poznawczo - behawioralną), a dokładniej zastosowanie techniki wielokrotnej ekspozycji na bodziec lękotwórczy, to pozwoli skutecznie przyzwyczaić się do takich sytuacji, które Pan opisuje (oswoić lęk).

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty