Dawstwo szpiku a niedoczynność tarczycy

Dzień dobry, chciałam się dowiedzieć jak to jest-czy można być dawcą szpiku/krwi/narządów w razie śmierci, gdy ma się niedoczynność tarczycy? Zdiagnozowano ją u mnie miesiąc temu-od tamtej pory biorę EuthyroxN25(zapewne już zawsze będę), ale wynika to tylko z wyniku TSH(5,220), miałam robione dokładne badania i reszta jest w normie(nie ma choroby Hashimoto). Czy przyjmowanie tych leków dyskwalifikuje mnie już na zawsze? Wyczytałam, że w pewnych przypadkach nie-w jakich? Dodam, że mam 19 lat.

Lek. Tomasz Budlewski

Co do krwiodawstwa jest to niestety dyskwalifikacja stała, co dawstwa szpiku, po kwalifikacji lekarza transplantologa jest to możliwe.