Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak porzucić kompulsywne obżeranie się?

Mam poważny problem.obzeram się kompulsywne.porzucil mnie mąż.dla chudej.mialam duże problemy w pracy.jem praktycznie non stop.a jak nie jem to myślę o jedzeniu.waga dawno ponad 100.mam cukrzycę biorę leki.co robić?
KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu

Jak wybrać odpowiedni glukometr?

Glukometr to narzędzie do mierzenia poziomu cukru we krwi. Jak wybrać ten najlepszy? Obejrzyj filmik i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Dzień dobry,

Proszę udać się do dobrego internisty - diabetologa lub internisty - endokrynologa, który na podstawie dokładnie zebranego wywiadu i zbadania Pani zaleci Pani odpowiednie leki zmniejszające apetyt. Proszę wcześniej oznaczyć morfologię, profil lipidowy, TSH, FT4, FT3 i kortyzol rano na czczo oraz kreatyninę oraz ASPAT i ALAT i HbA1c. W chwili obecnej są dostępne różne leki hamujące apetyt, aczkolwiek cena tych lepszych jest dość wysoka, podobnie jak ich skuteczność. Na wizytę powinna zabrać Pani również zeszyt samokontroli z zapisywanymi wartościami glukozy we krwi - przynajmniej pomiary na czczo i 2h po posiłkach. Jeśli jest Pani w stanie zainwestować w siebie, to leki, szczególnie te najnowsze przyniosą bardzo dobre rezultaty.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz
ENDOKRYNOLOG
DIABETOLOG
specjalista chorób wewnętrznych

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0

Dzień dobry,

powinna Pani skorzystać z pomocy dietetyka i psychologa. Dzięki współpracy z nimi powinno udać się Pani zredukować masę ciała i zapanować nad napadami objadania się.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy