Pomiar poziomu glukozy w cukrzycy typu 2

Cukrzyca II st. HbA1c - ok.9 - 2009r dieta,ruch i pomiary śr. 3 pom/dz.. pomiar narzuca postępowanie. HbA1c - 5,9 - 2014.Posiłek wyliczany po pomiarze tak aby nie powodować nadm. cukrów i zach. wagę. Nadmiar - dodatkowy ruch. Decyzja zal. od pom. glukozy.Czy wrócić do pomiarów 1 dziennie i 1/tydz profil glukozy tak jak przed r.2009( na jaki czas?). czy to już nie ma wyjścia i taki reżim do końca. Tabletki od początku siofor850x3.Pozdrawiam. Zbigniew M. Szczecin

Bardzo dobre wyrównanie cukrzycy. Proponuję utrzymać dietę i wysiłek fizyczny. Pomiary max 1xdxiennie, ale w różne dni różne (np.pon-na czczo, wtorek- 2godz po sniad., środa-po obiedzie , czwartek -po kolacji itd.), juz bez profilu, plus oczywiscie pomiar dodatkowy w razie złego samopoczucia.
HbA1c przynajmniej 1xw roku.
Karolina Ratajczak
diabetolog