Jak postąpić w przypadku pominięcia tabletki?

Biore tabletki N*** zawsze o 13. Niestety zapomniałam o 8. tabletce, więc wzięłam ją razem z 9. ale 3 godziny po czasie (ok. godziny 16.-17.). Nie jestem pewna, czy poprzednie 7 brałam o 13, czy nie było jakiś opóźnień. Kilka godzin po zażyciu 8. i 9. tabletki współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia. Dwa dni później również. Od tamtego czasu biorę tabletki o stałej porze. Boję się, że może dojść do zapłodnienia. Czy jest taka możliwość?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Opóźnienie w przyjęciu tabletki wyniosło więcej niż dwanaście godzin, dlatego istnieje teoretyczna możliwość wystąpienia owulacji i zajścia w ciążę. Zwykle w takim wypadku zaleca się stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez siedem dni. Wzięcie podwójnej dawki hormonu następnego dnia zadziałało trochę jak tabletka "po", dlatego szansa na ciążę jest niewielka. Należy jednak po skończeniu opakowania, a przed rozpoczęciem kolejnego przeprowadzić test ciążowy, celem wykluczenia ciąży.

Pozdrawiam serdecznie!