Jak postępować po powikłaniach po mezoterapii?

21 listopada miałam wykonana mezoterapie iglowa twarzy metoda pecherzykowa. 2 dni po zabiegu kompletnie nic sie nie wchlonelo. Twarz byla opuchnieta z bardzo widocznymi wielkimi grudkami. Osoba wykonujaca zabieg strwiedzila ze to alergia na ktorys ze skladnikow preparatu. Zalecono mi branie aspiryny, wapna oraz tabletek od allergii. W Piatek 27 listopada skora na buzi wygladala juz naprawde dobrze. Nie wiem co sie stalo 28 listopada? wstalam rano cala spuchnieta i obolala. Na twarzy w miejscach aplikacji preparatu widac bylo wielkie zgrubienia. Twarz byla tkliwa i bardzo goraca. Udalam sie do lekarza ogolnego, ktory przepisal mi -amoxicillin 500g na tydzien, Telfast 180g Fexofenadine Hydrochloride, punktowo w miejscach gdzie jest infekcja I ropien pod skora - locoid creo topical emulsion. Jest juz troche lepiej, wieksza czesc grudek wchonela sie jednak mam Cala twarz w czerwonych plamkach w tych miejscach gdzie aplikowany byl preparat oraz bardzo widoczne grudki wokol oczu. Czy czerwone plamy z twarzy znikna? Czy pozostale na twarzy grudki maja jeszcze szanse sie wchlonac? Moja twarz wyglada okropnie. Dziekuje pieknie za odpowiedzi.

Opisywane przez Panią dolegliwości są bardzo, bardzo niepokojące, Rozumiem, że osoba, która wykonała u Pani zabieg nie jest lekarzem (normalnie, gdy zabieg wykonuje lekarz, on także zajmuje się leczeniem ewentualnych powikłań). Proszę zdobyć dokumentację (chociażby naklejkę, jaki dokładnie preparat został podany, czy miał odpowiednią datę ważności itp. ) i jak najszybciej zgłosić się do lekarza, zajmującego się leczeniem powikłań z zakresu medycyny estetycznej.