Swędzenie skóry po mezoterapii

Witam,tydzien temu mialam po raz 4 mezoterapie iglowa,dzien po tym pojawily sie na twarzy swedzace krostki,okolice zuchwy,skroni,czola.po 3 dniach krostki pojawily sie np na przedramionach,na karku,jesli drapie w jednym miejscu jest ich coraz wiecej,potem przenosza sie w inne miejsce.dzis np swedzi mnie cala skora glowy,pod wplywem drapania czuje na glowie juz nie mrostki ale wieksze zgrubienia.czy to moze byc przez mezoterapie?

Witam Panią
Z wywiadu, który Pani podaje wynika, ze istnieje związek czasowy, między wystąpieniem objawów a mezoterapią. Wystąpienie reakcji alergicznej jest możliwe przy kolejnych zabiegach. Proszę zatem zapytać lekarza, który wykonywał zabieg jakiego preparatu używał , aby w przyszłości unikać podobnych produktów.
W tej chwili zalecam lek przeciwhistaminowy np claritinę. W przypadku braku poprawy lub nasilenia dolegliwości , proszę zgłosić sie do lekarza.
Ewa Rybicka