Swędzenie skóry w 14 tygdniu ciąży

Witam jestem w 14 tygodniu ciazy i strasznie swedzi mnie cala skora pojawily sie niewielkie chrosktki na rekach skora swedzi na nogach czesto w okolicy zgiec kolanowych , rekach i brzuchu > Jestem za granica mowilam mojej poloznej o tym ale nie zroila zadnych badan, ostatnio moj znajomy zaczal skarzyc sie na swedzenie ciaazla i podejrzewa swierzb jesli ja tez mam czy to grozne dla plodu ? Prosze o szybko odpowiedz

Witam,

może to być dermatoza ciążowa:

1. świerzbiączka ciężarnych
2. cholestaza ciężarnych ze świądem skóry
3. wyprysk ciążowy
4. atopowe wykwity ciążowe
5. ospa wietrzna

Należy wykonać badania wątroby z przeciwciałami wirusowego zapalenia wątroby. Pozostałe dolegliwości leczą się łatwo emolientami i ewentualnie lekami p/histaminowymi lub w ostateczności sterydami doustnymi np. prednizon które są bezpieczne dla płodu.

Pozdrawiam