Świerzb w 20 tygodniu ciąży

jetem w 20 tyg ciazy lekarz przeisal crotamition poniewaz zarazilam sie swierzbem, smarowalam sie ale po 3 dniach skora w okolicach szyji i rekach o kapaniu robila sie czerwona sedziala i po kilkunastu minutach przechodzila. obecnie jestem w holandii i lekarza mam doeprio za tydz czy to moze byc grozne dla dziecka .skora dalej swedzi a po kapaniu wanie w tych okolicach robi sie czerwona .. czekam na odpowiedz

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przejściowe zaczerwienienie, rumień i uczucie ciepła w przypadku stosowania maści świadczą o reakcji alergicznej i leczenie powinno zostać przerwane. Sam świerzb w czasie ciąży nie jest niebezpieczny, ale zarażenie i choroba u noworodka (już po urodzeniu) mogą mieć cięższy przebieg, niż u dorosłych.