Uciążliwy świerzb w ciąży

Jestem w 18 tygodniu ciąży, byłam u dermatologa, który stwierdził świerzb. Przepisał mi maść infectoscab, ale niestety uporczywy świąd nadal sie utrzymuje. Smaruje się octem, ale nic nie pomaga. Co mam robić?

Swiad po wyleczeniu swierzbu moze sie jeszcze utrzymywac jakis czas. Warto jednak zrobic sobie podstawowe badania krwi morfologia, glukoza, proby nerkowe, TSH, badanie ogolne moczu oraz bilirubine calkowita i GGTP.