Świerzb i grzybica pochwy a ciąża

ciaza: mieszkam w holandii i zarazilam sie swierzbem od mojego partnera mam masc w dodatku mam tez stan grzybiczny pochwy i rozniwez stosuje masc ogolnie czesto lapia mnie infekcje czy te wszytskie masci moga zaszkodzic dziecku w badaniu usg i w krwi jest dobrze ae cz te madci moga szkodzic i jakie badania zrobic zeby miec pewnosc prosze o rade

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Wpływ leków na płód zależy od konkretnych preparatów. Informacje powinny być zawarte w ulotkach leków. Wobec obecnej infekcji pochwy wskazane jest przede wszystkim jej wyleczenie do czasu porodu.
Należy w dalszym ciągu wykonywać kontrolne badania USG, jest to podstawowa metoda diagnostyki w czasie ciąży.