Świerzb w ciąży

witam jetem w ciazy i zarazilam sie swiezbem.. na pocztaku pytalam lekarza powiedizla ze t normane w ciazy ale po jakims miesiacy pojawily sie chrostki. u dermatolago przepisali mi crotamiton smaruje sie ale chyba nie przechodzi.. mam pytanie czy swierz nie przenika do dziecka albo plyn ktroym sie smaruje? boje sie ze dziecko sie zarazi.. czekam na odpowiedz czy to nie jest grozne dla dziecka i czy sa jakies inne skuteczniejsze masci ktore moge stosowac w ciazy. z gory dziekuje

Schorzenie jest typowo dermatologiczne i wymaga Pani konsultacji dermatologa- on wyjaśni jaki wpływ mają stosowane leki na ciażę i jaka jest skuteczność zaleconego leczenia.