Jak postępować po zabiegu ERCP?

Czy jeżeli mąż wyszedł ze szpitala po zabiegu ERCP w sobotę wieczorem a zabieg był poprzedniego dnia rano to czy może liczyć na zwolnienie lekarskie. Dodam tylko że lekarze nic mu nie o wiedzieli po zabiegu czy może jeść pić itp. Nie miał też robionych innych badań.

Zwykle po ECPW należy pozostać dobę w szpitalu. W niektórych przypadkach może zaistnieć konieczność przedłużenia hospitalizacji.

Jeżeli zabieg endoskopowy wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu ogólnym, w dniu zabiegu nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych i konieczna jest opieka drugiej osoby przy powrocie do domu.