Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak postępować przy takim wyniku TK czaszki?

Witam, Prosze o wsparcie jakie podjąć kroki po wykonanym TK. Kobeitra 70 lat zawroty głwóy i zaburzenia równowagi, cukrzyca, jaskra i doszły zaniki pamięci( co się nasila).Zaburzenia chodu i równowagi. Ct głowy. Badanie wykonane przed i po dożylnym podaniu środka kontrastowego. Mózgowie o prawidłowej strukturze. Wskaźnika Huckmanna 7,1, Evansa 0,32. Komora III 10 mm. Zmian ogniskowych i patologicznego wzmocnienia kontrastowego nie uwidoczniono. W strukturach głębokich drobne hypodensyjne ogniska po przebytych incydentach naczyniopochodnych. Niewielka leukoraioza okołokomorowa. Układ komór bocznych symetryczny, nieznacznie poszerzony, nieprzemieszczony. Cech krwawienia śródczaszkowego nie stwierdzam. Struktury kostne czaszki bez zmian ogniskowych. Zatoki oboczne nosa prawidłowo powietrzne.
KOBIETA, 71 LAT około miesiąca temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Ważny PACJENT I OBJAWY NEUROLOGICZNE, inne schorzenia !

OPIS TK GŁOWY Z KONTRASTEM : Kobieta 70 lat zawroty głowy i zaburzenia równowagi, cukrzyca, jaskra i doszły zaniki pamięci ( co się nasila). Zaburzenia chodu i równowagi. Ct głowy. Badanie wykonane przed i po dożylnym podaniu środka kontrastowego. Mózgowie o prawidłowej strukturze. Wskaźnika Huckmanna 7,1, Evansa 0,32. Komora III 10 mm. Zmian ogniskowych i patologicznego wzmocnienia kontrastowego nie uwidoczniono. W strukturach głębokich drobne hypodensyjne ogniska po przebytych incydentach naczyniopochodnych. Niewielka leukoaraioza około komorowa. Układ komór bocznych symetryczny, nieznacznie poszerzony, nieprzemieszczony. Cech krwawienia śródczaszkowego nie stwierdzam. Struktury kostne czaszki bez zmian ogniskowych. Zatoki oboczne nosa prawidłowo powietrzne. " Konieczne badanie neurologiczne, testy pamięci; Obraz TK do interpretacji klinicznej, po konsultacji ; po zbadaniu.WAŻNY PACJENT i objawy, wywiad, nastrój, wyniki Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy etc etc ; Pilna konsultacja i leczenie ! Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog,

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy