Jak postępować w przypadku wykrzywienia zębów w wyniku noszenia aparatu ortodontycznego?

Witam, w 2010 roku zdjęłam po 3 latach noszenia aparat ortodontyczny. Miałam wyrywane 4, gdyż moje zęby nie mieściły się. Wygląd po zdjęciu idealny. Założony został drut retencyjny. Nie podano konkretnej daty zdjęcia go. Pierwszy raz zgłosiłam się po zdjęcie po 2 latach, ortodontka kazała mi go zostawić. Następnie zaczął on mi się łamać. Ostatni raz byłam u ortodontki półtora roku temu i również mimo, że łączył już tylko 1 i 2 pozostawiono go. Dziś te zęby się rozeszły. Co w tej sytuacji zrobić?

Jeśli zęby rozeszły się, oznacza to że działa na nie niezrównoważona siła mięśni. Zacząłbym od sprawdzenia dlaczego tak się stało. Potem dokonał stosownej korekty postawy i/lub zgryzu. Ciało to dynamiczny układ wzajemnych sprzężeń zwrotnych. Ciągle jesteśmy narażeni na różnorakie czynniki zakłócające naszą równowagę. Pozdrawiam