Jak postępować w przypadku wysokiej gorączki?

Witam. Od 4 dni mam wysoką gorączkę trudną do zbicia. Spada tylko po nurofen forte na Max 4 do 5 godzin. Brak apetytu a w gardle horror mnóstwo białych nalotów, powiększony migdał prawy, powiększone węzły chłonne z prawej strony, trudności w przesykaniu. Lekarz przepisał xorimax 500. Wzięłam już 3 dawki i zero jakiejkolwiek poprawy. Naloty są dalej, ledwo przełykam i temperatura co 5 godzin rośnie do 39 39,5. Ponieważ dziś piątek czy jeśli do jutra nic się nie poprawi powinnam zgłosić się do szpitala?

Witam.Po 3 dawkach za wcześnie,żeby wyrokować,że antybiotyk nieskuteczny,ale jeśli po 2-3 dniach sytuacja się nie poprawi trzeba ponowić konsultację u lekarza.