Jak powinien wyglądać brzuch po wyłonieniu stomii?

Dzień dobry. Mam pytanie na temat wielkości brzucha po operacji Stomii . Mam mamę która ma 74lata .Od dwóch lat ma wyłonioną stomię po stwierdzodzym raku jelita grubego . Była co prawda trochę otyła w okolicy brzusznej ale obecnie jest fatalnie. Bardzo brzuch sie wydął a miejsce ze stomią jest jakby oddzielną dodatkową wypukłością. Ponieważ mama ma problemy z kręgosłupem to się jeszcze bardziej martwię. Czekam na odpowiedź pozdrawiam

Dzień dobry. Z Pani opisu może wynikać, że u Pani Mamy powstała przepuklina okołostomijna. Ściana brzucha w okolicy wyłonienia stomii jest osłabiona, a powtarzające się wzrosty ciśnienia wewnątrzbrzusznego, np. spowodowane kaszlem, itp. mogą doprowadzić do powstania takiej przepukliny. W celu potwierdzenia diagnozy należy udać sie na konsultację chirurgiczną. Chirurg po zebraniu wywiadu i przeprowadzeniu badania postawi diagnozę i zapropozuje leczenei (przepukliny okołostomijne można operwać zabezpieczając to miejsce specjalną siatką). W razie pytań zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam.