Jak powinnam zinterpretować mój wynik USG?

Dzień Dobry Chciałabym prosić o ocenę badania usg. Płat prawy 12x14x50m Płat lewy 11x12x43mm Całk.obj. 7m względnie zredukowana. Echostruktura miąższu bardziej ziarnista-bieguny dolne. Echogenicznosc bez rozwinietych cech procesu autoimmun. Jednak w biegunie dolnym lewego kilka obszarów hipoechogenicznych do 4.7mm. Płaty bez wydzielonych litych zmian ogniskowych. Czy jest coś niepokojącego? Z góry dziękuję

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Przede wszystkim nie wiadomo czego jest to usg. Po drugie taki wynik zawsze się ocenia w kontekście stanu klinicznego pacjenta. Dlatego najlepiej będzie jeśli skontaktuje się Pani z lekarzem prowadzącym.