Jak powinno się rozwijać 13-miesięczne dziecko?

Witam moja prawie 13 miesięczna córka nie reaguje na imie za każdym razem gdy ja wołam a niekiedy reaguje od razu jak uslyszy swoje imie do tego mało pokazuje paluszkami nie naśladuje nas... uwielbia towarzystwo i wygłupy cieszy się na widok członków rodziny aż ciężko ja utrzymać na rękach jest zainteresowana tym co robimy np.gdy wyciągam naczynia natychmiast przychodzi i wyciąga talerze potrafi robić halo klaskać nie raz gdy ja poproszę żeby to to robi, gdy miała 9 miesięcy reagował na nie wolno teraz już tego nie robi przestala pokazywac papa ostatnimi czasy zaczęła dużo ćwiczyć mówienie i chodzenie czy to moze być powód tego że zapomniala o starych umiejętnościach niestety w moim mieście nie ma psychologa dziecięcego i nie wiem czy mam jechać do specjalisty oddalonego o 80km czy jeszcze czekać rodzina i wszyscy w koło twierdza że histeryzuje i córka z tego wyrośnie dodam że zazwyczaj gdy ja chwalimy za coś powtarza ta czynność jest radosna i domaga się pochwal poprzez bicie sobie brawo... generalnie córka jest radosnym i żywym dzieckiem w dzień śpi 2 razy po ok. 2 godzinki

Lek. Katarzyna Szymczak

Z opisu wynika, że córka rozwija się prawidłowo, faktycznie bywa tak, że jak dzieci intensywnie rozwijają się np ruchowo, inne umiejętności są zaniedbywane. W razie wątpliwości sugeruję w pierwszej kolejności porozmawiać z pediatrą.
Pozdrawiam