Rozwój 15-miesięcznego dziecka

Witam,córka ma 15 msc.Wesoła.Reaguje na imię,naśladuje,wykonuje polecenia,k. wzrokowy super.Kiwa głową na NIE, mówi ze zrozumiałych: mama, tata, dada, papa, da (raczej bez zrozumienia, tak myślę) i "poswojemu". Wszystko rozumie.Jak coś jej się uda to sprawdza czy też to widziałam:)Je wszystko.Niepokoi mnie tylko to, że palca wskazującego używa do pokazania np. oka, czy nosa albo zwierzaka w ksiązce, ale jak coś chce np. zabawkę,która jest wysoko to wyciąga całą rekę- czy to niepokojące?

Witam, córeczka rozwija się wspaniale, gratuluję! Prawdopodobnie wyciąga całą rączkę bo chce chwycić upragnioną zabawkę sama, bez rozeznania dzielącej jej od niej odległości. Pozdrawiam Danuta Michalczyk