Jak powstrzymać cofanie się dziąseł?

Witam mam pytanie jak powstrymac cofanie sie dziaseł ?? zauwazylam jakis czas temu ze dziasla obnizyly sie zwłasza przy dolnych jedynkach. czy mozna jakos zabespieczyc dziasla przed dalszym cofaniem sie?? i czy dziasla moga wogole wrocic do poprzedniego stanu czy mozna jedynie zatrzymac postepowanie cofania sie ?? zmagam sie rowniez z krwawieniem dziasel uzywam pasy parodontax po torej widze poprawe. prosze o rade

Witam!
Dziąsła raczej nie wrócą na poprzednie miejsce,można jedynie próbować zahamować proces odsłaniania szyjek zębowych! Warunkiem jest niezwykle staranna higiena jamy ustnej,odpowiednie do problemu pasty,płukanki,używanie nitki... Proszę też udać się do dentysty,który sprawdzi,czy nie ma Pani kamienia nazębnego,który jest jedną z przyczyn zapalenia dziąseł i ich krwawienia! Regularne usuwanie złogów i prawidłowa higiena powinny wystarczyć! Jeśli nie, to potrzebna będzie dalsza diagnostyka np.wymaz z kieszonek dziąsłowych i leczenie farmakologiczne... Pozdrawiam