Krwawienie dziąseł i nieprzyjemny zapach

Krwawia mi dziąsła od dłuższego czasu i jest nie przyjemny zapach. Nawet przy lekkim naciśnięciu policzka krwawi nawet samoistnie. Proszę o dobre rady. Pozdrawiam

Przede wszytskim należy się zgłosić do stomatologa na badanie i zabieg higienizacji : zdjęcie kamienia, osadu. Stomatolog również powniene udzielić wskazówek prawidłowego mycia zębów. Najprawdopodobniej ma Pani stan zapalny spowodowany kamieniem.

Witam!
Koniecznie powinna Pani udać się do dentysty,żeby ustalić przyczynę krwawienia... Najczęściej powodem jest nieprawidłowa higiena i złogi kamienia nazębnego! Krew jest białkiem,wiec łatwo gnije,stąd nieprzyjemny zapach z ust! Po usunięciu kamienia,używaniu miękkiej szczoteczki,odpowiedniej pasty (np.Meridol) i płukanek p/bakteryjnych wszystko powinno wrócić do normy. Czasem konieczne jest leczenie farmakologiczne,ale o tym musi zdecydować lekarz. Pozdrawiam. K.Wierzbowska.