Jak powstrzymać schodzenie szkliwa?

Mam problem ze schodzącym szkliwem. Co można zrobić aby to powstrzymać albo naprawić?

Proszę dokładnie napisać co się dzieje, bo sformułowanie schodzenie szkliwa jest trochę dziwne. Szkliwo jako tkanka twarda może albo być przez Panią albo ścierane w taki czy inny sposób, albo może odpryskiwać też z takich czy innych powodów.