Zdarte szkliwo na zębach a podejrzenie bruksizmu

Dzień dobry Dziś powiedziała mi dentystka że mam zdarte szkliwo jak osoby starsze wczesniej na tę samą nadwrażliwość na bodzce że szyjki są odsłonięte..czy ja cierpie na bruksizm?

Jest to bardzo prawdopodobne, ponieważ przedwczesne 'ścieranie" szkliwa jest jednym z głównych objawów bruksizmu. Aby postawić ostateczną diagnozę, należy przeprowadzić z Panią wnikliwy wywiad lekarski oraz zbadać Panią.

Bruksizm to zgrzytanie zębami. Wówczas ścierające powierzenie żyjące zębow i brzegi wieczne. Jeżeli tak jest to należy wykonać nakładki na zęby aby w nocy dochodziło fo ścierania materiału z szyny a nie tkanki zęba. Moze jakies ziołowe leki nasenne zeby sie roxluźnic.Inna sprawa to odsłonięte szyki. Jeżeli jest nadwrażliwość to należy sie zastanowić co ją spowodowało. Albo za duzo siły używa Pani podczas szczotkowania i jest to abrazja albo ubytki erozyjne. Ubytki erozyjne powstają przy złej diecie połączonej z intensywnym szczotkiwaniem. Np soki czy cola rozpuszczają tkanki bo zawierają kwas a następnie po wypiciu szoruje sie a jednocześnie ściera rozmiekłą tkankę. I nadwrazliwosc gotowa.