Jak pozbyć się choroby zatok?

WITAM.Jestem w takcie ciągle nawracającej się choroby ,zawsze jest tak samo mam nie doleczone zatoki czuje nad nosem-czoło i bolą mnie uszy mam jakąś wydzielinę w środku,czasem kaszel,ale utrzymuje się cały czas ,a w między czasie wydzielina się gromadzi co muszę wypluć.Nie wiem jaki jest powód ale jak mnie zaczyna bolec głowa to na drugi dzień mnie zaczyna boleć gardło a potem zaczyna jakby puchnąć ,mam wrażenie suchości w gardle i to drapie zaczyna się suchy kaszel świszczący i wymioty,od tego kaszlu łzawią mi oczy to wymusza katar wydzielina wodnista i mam komplet,w miedzy czasie mam poty gorączkę potem zamienia się w dreszcze i znowu pocenie.Kaszel przechodzi w mokry duszący świszczący a katar mocniejszy i wydzielina czasem wodnista albo nie sama wodnista tylko z krwią a czasem gęstsza ciężko do wydmuchania ,uszy dalej bolą z wydzieliną ,nie ma gorączki.Jak się podleczę że jakoś funkcjonuje nie wiadomo kiedy nawraca się to samo i tak samo zaczyna.Proszę o pomoc strasznie się męczę.

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze konieczna jest wizyta u laryngologa i odpowiednia dalsza diagnostyka