Jak pozbyć się plam po trądziku i zniwelować błyszczenie się cery?

Na policzkach pozostały mi plamki po trądziku (czerwone, brązowe). Zagłębień mam niewiele, więc te plamy są największym problemem. Czy da się z nimi coś zrobić? Jeżeli da się je usunąć, to czego używać? I jeszcze jedno: jak zniwelować błyszczenie i przetłuszczanie się cery? Proszę o odpowiedź.

ponad rok temu

Witam!

W celu usunięcia bądź przynajmniej zmniejszenia widoczności przebarwień, warto udać się do gabinetu dermatologa lub specjalisty medycyny estetycznej. Specjalne zabiegi - m.in. peellingi, pomogą uporać się z tym problemem. Lekarz zaleci też preparaty uzupełniające kurację do stosowania w domu.

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów do pielęgnacji tłustej cery. Nie mogę na portalu polecać konkretnych produktów, jednak warto wybierać te z "linii aptecznych", zawierające więcej substancji aktywnych.

Pozdrawiam

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na bliznyjest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Przetłuszczanie się skóry można wyregulować za pomocą peelingów enzymatycznych w domu lub w gabinecie peelingów medycznych. Należy również dobrać odpowiednią pielęgnację skóry.