Jak pozbyć się problemów skórnych?

Mam 27 lat i od dłuższego czasu zmagam się z trądzikiem. Raz bylo lepiej raz gorzej jak to z ta golegliwością. Byłem u dermatologa, zbadał mi skórę i mam z tego co pamietam nadmiernie mi rogowacieje co chyba jest przyczyną pryszczy. Od jakiegoś czasu przestałem gię golić i noszę zarost. Od tamtego momentu pod kośćmi policzkowym non stop wyskakuja mi pryszcze. Nie dość, że jeden zdąży się zagoić i wyskakuje nowy to ciągle W TYM SAMYM miejscu albo milimetr obok. Myję twarz pianką cetaphil pro oil control, rano nawilżam skórę kremem ziaja ulga z filtrem UV 20 a wieczorem ziaja manuka (mikrozłuszaczjący). Dodatkowo używam akurat teraz maści Epiduo. Miejscowo nakładam krem bambino z cynkiem albo baze z tlenekiem cynku na zmiany bo z tego zo zauwazylem przyspiesza chyba gojenie.Bardzo rzadko stosuje peeling bo ciagle mam cos na twarzy, nie robię w tedy tego zabiegu bo to tylko zaostrza zmiany. Tutaj rodzą się moje pytania: 1. Dlaczego pryszcze są ciągle w tym samaym meijscu? Czy to może być jakas alergia pokarmowa ? 2.Czy leczenie izoketkiem czy takich nieznacznych zmianach(ale bardzo irytująych) jest zasadne? Caly czas biję się z myślami czy warto się truć. Lekarz zaproponował mi kurację po 10mg dziennie przez ok.2 lata. 3.Czy używane kosmetyki są odpowiednie? bambino , baza z tlenkiem nie beda zapychać porów? Myślałem nad alatanem plus? 4.Co mam robić kiedy wychodzi biała główka a ja muszę iść do pracy, do ludzi. Przecież nie będę tak chodził. Co można użyć aby złagodzić czerwoną krostę w sensie zeby się tak nie świeciła? 5. Myślę, że to jest już tradzik dorosłych. Czy to samo może minąć? Wymagana jest jakaś porządna kuracja ? Dodam, że przyjmowałem antybiotyki np. tetralysal czy summamed który poprawiał mi skórę na jakiś czas, ale jak wiadomo to nie jest na stałe bo po skończeniu kuracji ok 2 tyg było okej a później to samo. 6. Czy powinienem wykonać jakieś badania krwi ? posiew? alergeny ? Czy raczej nie ma sensu tracić pieniędzy i to może być poprosu przyczyna tego rogowacenia ? Serdecznie dziękują za wszelką poradę. Przepraszam za tak obszerny post! Mój dermatolog nie powiedział mi do końca jaka jest przyczyna a myślę, że bardzo by mi ulatwiło walkę z tym przeciwnikiem znając jego słabe punkty! Pozdrawiam P.S Ja już naprawdę mam DOŚĆ patrzenia na co raz to nowe pryszcze, odbiera mi to pewnoścć siebie..

Dzień dobry proszę zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych bądź dermatologa . Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana , zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry. Jeśli będzie potrzeba do leczenia mogą zostać dołączone również zabiegi laserowe. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl