Jak pozbyć się takiej swędzącej wysypki?

Dzień dobry, jakoś trzy lata temu zaczela wystepowac u mnie dziwnego rodzaju wysypka która dzieliła sie na dwa typy przyszczy, jedne puchły i wypływała z nich ropa która szybko się krystalizowała i miała kolor pomaraczowy, a drugie pryszcze zmieniały się w "placki" i rozchodziły się na skórze, lekarze dermatolodzy stawiali różne przyczyny, i alergiczne, mimo że leki brałem cały czas, drugi lekarz powiedział że jest to rumień wielopostaciowy, odmiana opryszczki, bralem leki hascovir w tabletkach przez 11 miesiecy i smarowałem miejsca z wysypką różnymi specjalnie robionymi maściami, wysypki były na całym ciele od szyi w dół, okresowo się pojawiały i znikały, aż znikneły na dłuższy czas, teraz widze że na dłoni mam nawroty wysypki i znowu pojawiły się dwa pryszcze które zmieniły rozciągnęły się już w "placki". Wysypka ma kolor zaczerwieniony/różowawy i swędzi gdy się dotknie, mogę dodać jeszcze że od czasu gdy zaczeła mi sie pojawiać wysypka, każda rana jaką sobie zrobię, czy się czymś zadrapie itp zamiast normalnie sie goić to rany lekko puchną i opuchlizna jest szersza niż pierwotna rana

Dzień dobry,

Opisany przez Panią przypadek zalecałabym skonsultować z lekarzem rodzinnym bądź dermatologiem, który będzie miał możliwość zbadać Pani zmianę i postawić odpowiednią diagnozę.

Pozdrawiam bardzo serdecznie i życzę wspaniałego dnia

Specjalista medycyny estetycznej Dr Izabela Lenartowicz

www.lenartowiczclinic.pl