Swędząca wysypka u ciężarnej

Witam. Jestem w 23 tygodniu ciazy od ok 3 tyg przyjmuje luteine dopochwowo. Ok tygodnia pp rozpoczeciu brania luteiny zaczęły na moim ciele pojawiac sie takie niby wypryski wygladajace jak pryszcze. Początkowo na dekolcie pozniej na brzuchu i na nogach na koncu na przedramionach. Z czasem zaczęły swedziec. Zadrapane zamienily sie w strupki. Aktualnie jest tego juz o wiele mniej. Za rada ginekologa odwiedzialm dermatologa. Pierwszy zdiagnozowal swierzb. Tylko nikt z domownikow nie ma tych objawow

Piotr Pilarski

Może tak być. Sugeruję zachować ostrożność i ograniczyć kontakt z innymi domownikami aby świerzb się nie rozprzestrzenił.

Pozdrawiam.