Jak pozbyć się tego drętwienia?

Witam,od godziny 9:00 dnia dzisiejszego mam zdrętwiały kciuk. Wczoraj została założona mi orteza na rękę, niestety zapiąłem ja za mocno wiec rano obudziłem się ze zdrętwiałymi kciukiem. myślałem ze przejdzie mi to szybko ale minęło już 8 godzin i nadal mam zdrętwiały kciuk. Bardzo prosiłbym o pomoc. Z góry dziękuje

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

Nie napisał Pan, z jakiego dokładnie powodu została Panu nałożona orteza na kończynę górną.

Bardzo istotną rzeczą jest idealne dopasowanie ortezy do ręki. Powinna być tak nałożona, aby unieruchomić w pewnym stopniu kończynę, zabezpieczając ją przez dalszymi urazami mechanicznymi, ale nie krępując przy tym swobodnych ruchów palców.

Drętwienie palców, czy pojedynczego palca kończyny górnej może wiązać się z nieprzyjemnych odczuwaniem bólu, a także różnymi wrażeniami czuciowymi. Przy zbyt dużym ściśnięciu i braku swobody ruchu można odczuwać uczucie drętwienia, mrowienia, czy wibracji danego palca.

Możliwe, że Pana dolegliwość jest skutkiem długotrwałego ułożenia ręki w jednej pozycji.

Zalecamy Panu konsultację z lekarzem ortopedą. Specjalista przeanalizuje, czy orteza jest prawidłowo założona i czy miało to wpływ na drętwienie palca.

Życzymy Panu szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/dretwienie-palcow-przyczyny-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/orteza

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.