Jak pozbyć się zmęczenia i depresji?

Mam OCD i depresje od niej piowstala 7mies,ktora bardzo mnei mezcy,chociaz nie jest kliniczna tak jak psychiatra mi usiwdomila i ze nie podejrzewa choroby psychicznej,ale ja cierpie przez depresje.Asentra i mozarin nic nie pomogly.Stoje w tym samym miejscu,a chcialabym miec dzidziusia.To straszne dla kobiety,ze moze miec,ale nie da sie...Bol niesamowity.Sama psychoterapia mi nie pomoze,bo trwa poprawa,a ja chce poprawy juz teraz,nie dam rady...dwa leki nie dzialaja.Jestem wykonczona.To znaczy,ze juz trzeba sie chyba do trumny polozyc....Jak moga byc tak przeklete choroby jak depresja

Niestety czasami nie da się osiągnąć szybkiego i trwałego efektu. Szczególnie w przypadku zaburzeń psychologicznych. Najczęściej zaburzenia te powstają przez lata, dlatego też praca nad sobą i zmiana nieadaptacyjnych wzorców zachowań, przeżywania czy myślenia o sobie wymaga także dłuższego czasu. Leki wspierają tę pracę, często jednak nie pomagają w poradzeniu sobie z głębszymi przyczynami objawów, a tym samym jest ryzyko nawrotu po ich odstawieniu. Jeśli myśli Pani o macierzyństwie tym bardziej warto popracować nad emocjonalnymi i osobowościowymi przyczynami zaburzeń, a także metodami radzenia sobie z nimi, bo w okresie ciąży i laktacji większości leków nie będzie Pani mogła przyjmować. Warto mieć wówczas przepracowane wewnętrzne konflikty i wypracowane metody radzenia sobie z zaburzeniami, obniżeniem nastroju czy kompulsjami. Zachęcam zatem mimo wszystko do cierpliwości i podjęcia psychoterapii. Warto pomyśleć o zgłoszeniu się do Poradni Zdrowia Psychicznego lub na Dzienny Oddział Psychiatryczny (psychoterapia grupowa codzienna, pozwalająca na bardziej intensywną pracę , a tym samym szybszą poprawę).