Jak przy OCD i depresji nią spowodowanej można normalnie pracować?

Moi drodzy tak sie zastanawiamóJak przy OCD i depresji nia spowodowanej mozna normalnie pracowac i zajac sie dzieckiem?.Psychoterapia narazie odpada,bo tak sie zle czuje,ze masakra,a nasentra ani mozarin nei dzialaja.Modle sie o smierc,a mialam marzenia i mam kochajaca zone i chyba juz nigdy nie urodze drugiego dziecka,skoro nawet jak jakis lek pomoze,to OCD i depresja ma nawtoty,a mowi sie,ze depresja jest uleczalna.Ciekawe czemu tyle osob ma latami ja....Ja wiem,ze nie da sie z tym g.....em zyc nawet jak sie pragnie zycia panie psychoterapeutki.To jest mega i wegetacja kazdy dzien,po co tak cierpiec...proba Boza?smiech na sali

Im dłużej się odpycha podjęcie psychoterapii, tym rzeczywiście stan dyskomfortu jest dłuższy. Mówiąc kolokwialnie :samo nie przejdzie. Polecam jak najszybciej podjąć psychoterapię Poznawczo-behawioralną. Pozdrawiam