Jak przebiega choroba "wyspa kostna"?

Co to jest choroba "wyspa kostna"- w okolicy międzykrętarzowej prawej kości udowej?
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Wyspa kostna jest skupiskiem tkanki kostnej zbitej w miejscu występowania tkanki kostnej gąbczastej. Jest to najczęściej zmiana wrodzona bądź powstała we wczesnej fazie kościotworzenia. Zazwyczaj nie daje objawów, wykrywana przypadkowo podczas wykonywania zdjęć rentgenowskich (tak jak zapewne miało to miejsce u Pana/Pani). Proszę udać się z wynikiem do lekarza kierującego na to badanie. Pozdrawiam