Wynik badania RTG stawu biodrowego do analizy
RTG(staw biodrowy)-w lewym stawie biodrowym umiarkowane zmiany zwyrodnieniowo- wytwórcze.W rzucie szyjki i krętarz większego poj.ogniska sklerotyzacji-wyspy kostne. Co to może oznaczać i czym grozi? Poproszę o wytłumaczenie. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Wyspa kostna, jest zmianą łagodną, jest to skupisko tkanki kostnej zbitej w miejscu gdzie zwykle występuje tkanka kostna gąbczasta. Jest to zmiana łagodna - nie ma powodów do niepokoju.